Co přesně přináší DRM a jaké typy DRM podporujete? - StreamHosting.cz

Polski   Česky   English
Časté dotazy

Co přesně přináší DRM a jaké typy DRM podporujete?

DRM jsou jedním ze způsobů jak omezit přehrávání audiovizuálního obsahu. Přečtěte si, jaké jsou výhody a nevýhody DRM.

Omezení kopírování, konverze, počtu či času přehrání - DRMDRM (Digital Rights Management) je soubor technologií, které mohou vydavatelé a majitelé autorských práv použít k řízení přehrávání a šíření autorských děl uložených v digitální podobě.

Existuje více implementací DRM od různých výrobců, které nejsou navzájem kompatibilní. V současné době u nás můžete v použít DRM u video on demand ve Windows Media (.wmv) souborech.

DRM však musí být již součástí souborů, které k nám nahrajete.

Co je potřeba k přehrání obsahu chráněného DRM?

Pro přehrání digitálního souboru potřebuje uživatel přehrávač Windows Media Player (dostupný na Windows) nebo Silverlight Player s podporou DRM (dostupný aktuálně pro Windows a Mac). V takovém případě má technické prostředky pro přehrání obsahu chráněného DRM. Pokud nemá přehrávač kompatibilní s DRM, obsah je pro něj zcela nepřístupný.

Jak funguje DRM?

DRM licence mohou mít různá práva, například čas a datum začátku platnosti licence, trvání licence nebo počet přehrání. Výchozí práva mohou například uživateli umožnit přehrát digitální soubor v určitém počítači a zkopírovat soubor na přenosné zařízení. Licence však nelze přenášet. Pokud uživatel odešle digitální soubor někomu jinému, musí si tento vyžádat vlastní licenci, jinak je pro něj daný soubor nepřístupný. Schéma licencování pro jednotlivé osobní počítače (zařízení) zajišťuje, že zabalený digitální soubor může být přehráván pouze v zařízení, pro který byl vydán licenční klíč pro daný soubor.

Vydání licence

Vydání licence pro přehrání digitálního souboru lze podmínit mnoha způsoby - např. platbou platební kartou, Premium SMS a dalšími platebními kanály. Teprve po uhrazení je licence vydána uživateli.

Pro jaké soubory je možné DRM použít?

DRM lze použít jak pro zpřístupnění připravených souborů (Video On Demand, Audio On Demand), tak i pro vysílání živého přenosu. Je tedy možné ho použít pro audio i videoobsah.

Lze DRM nějak obejít?

Ano, jako každou technologii. Naprostá většina uživatelů si s tím samozřejmě neporadí. Teoreticky i tito "běžní uživatelé" však vždy mohou ke svým reproduktorům přiložit mikrofon, resp. nahrát přehrávané video na kameru a nahrávky zveřejnit na internetu. To se však žádným způsobem neliší od ostatních distribučních kanálů, to stejné mohou už řadu let se zakoupeným DVD, pořadem vysílaným v televizi, na placeném satelitním či kabelovém kanále atp.

Obecně bychom doporučili použít DRM jen tam, kde je to nezbytně nutné. V případě, že zpoplatňujete nějaký obsah, je vhodné zvážit:

a) snížení ceny tak, aby se uživatelům nevyplatilo jej hledat někde na internetu nebo naopak dát tak vysokou, aby jej divák na internet nedal (tedy zachoval se ve smyslu "tolik jsem za to zaplatil, proč bych to dával ostatním zadarmo"

b) opačnou cestu - snažit se o co největší rozšíření videa. Jak? Vkládejte do videa reklamu nebo sežeňte sponzory přenosu a vydělávejte na množství zobrazení.

25.02.2009

Komentáře k článku

Nový příspěvek Zobraz zkrácený výpis příspěvků
DavidTer
Datum: 15.11.2017 10:53
Autor: DavidTer
Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.