Jaké jsou další možnosti ochrany přehrávání videa, kromě DRM? - StreamHosting.cz

Polski   Česky   English
Časté dotazy

Jaké jsou další možnosti ochrany přehrávání videa, kromě DRM?

Poskytujete-li divákům unikátní obsah, pravděpodobně byste byli neradi, pokud by se vaše videa nekontrolovatelně šířila. K ochraně autorských či licenčních práv lze využít omezení přehrávání na určitou lokalitu (např. ČR) nebo určitou webovou stránku atp.

V současné době nabízíme níže uvedené možnosti ochrany vašeho videa, použitelné pro live streaming i on-demand video. Pokud máte zájem o jinou ochranu, neváhejte nás kontaktovat - pokud to bude v našich silách, rádi naši nabídku rozšíříme.

 

GeoIP ochrana

Dostupnost: Flash stream, iPhone, iPad a další mobilní zařízení.

Přehrání videa lze omezit pouze na diváky z vybrané země, např. tedy pouze ČR, jiný stát či více států. Funguje to tak, že naše servery při požadavku o spuštění streamu nejdříve zjistí IP adresu diváka, porovnají ji s databází povolených IP adres (které jsou získány z registru IP adres, např. MaxMind.com) a pokud ji tam naleznou, začne přehrávání videa. V opačném případě není video zobrazeno.

 

Ochrana proti hotlinkingu

Dostupnost: Flash stream, iPhone, iPad a další mobilní zařízení.

Streamovací server ověřuje IP adresu serveru, ze kterého je volán stream, tedy např. adresu vašeho webu kde je umístěný přehrávač. Jiným IP adresám (i těm, kde je umístěný zcela stejný přehrávač) je přehrání streamu odmítnuto.

 

Ochrana proti ukradení streamu - SecureToken

Dostupnost: Flash stream.

Do flashového přehrávače je zakompilováno heslo, které je vyžadováno naším streamovacím serverem pro spuštění streamu. Bez hesla či se špatným heslem není možné spustit stream.

Tato ochrana je vhodná pro paranoiky, kterým nestačí ochrana proti hotlinkingu na bázi povolených IP adres :o)

 

Výše uvedené možnosti ochrany je možné libovolně kombinovat, pokud je to nutné.

24.08.2010

Komentáře k článku

Nový příspěvek