Jaké jsou možnosti automatického nahrávání a přehrávání videa (API) ? - StreamHosting.cz

Polski   Česky   English
Časté dotazy

Jaké jsou možnosti automatického nahrávání a přehrávání videa (API) ?

Náš systém je možné propojit s vašimi internetovými stránkami, intranetem či jiným informačním systémem.

Níže naleznete nejobvyklejší scénář propojení. Pokud máte jakékoliv jiné představy, neváhejte se na nás obrátit!

Propojení našeho a vašeho systému se obvykle provádí tam, kde se zpracovává větší množství videa a není možné provádět zpracování každého souboru ručně nebo tam, kde se vyžaduje integrace ovládání správy videa (uživatelské rozhraní) v rámci jediného informačního systému.

Obvyklé scénáře vhodné pro propojení:

a) Jste webdeveloper, který provádí zákazníkovi implementaci CMS - požadujete, aby videal byla uložena a poskytována divákům z našeho serveru a zároveň aby práce s videem byla pro administrátory CMS ve stejném vzhledu jako ostatní části administrace.

b) Jste vlastník internetového portálu na který uživatelé budou nahrávat svá uživatelská videa. Potřebujete zajistit nahrávání souborů, jejich konverzi na jednotný formát/rozlišení/bitrate a následně video zveřejnit.

Typický způsob propojení:

Nahrávání nových souborů:

Nahrávání provede vaše aplikace přes FTP na náš server do adresáře upload.

Konverze souborů:

Na adresář upload nastavíme tzv. "watchdoga - hlídacího psa", který s nově nahranými soubory provede předem definovanou akci, např.:

  1. provede konverzi do .mp4 h.264 PAL 700 kbps, uloží soubor pod názvem "puvodninazev-small.mp4" do adresáře public, zavolá vaši definovanou URL adresu a pomocí proměnných předá informaci o výsledku konverze
  2. provede konverzi do .mp4 h.264 HD 1,5 Mbbps, uloží soubor pod názvem "puvodninazev-hi.mp4" do adresáře public, zavolá vaši definovanou URL adresu a pomocí proměnných předá informaci o výsledku konverze
  3. smaže původní soubor, pokud obě konverze proběhly v pořádku

Přehrávání souborů:

Nejčastější způsoby jsou:

a) přehrávač generovaný na vaší straně: Ve vašem přehrávači zadáte adresu našeho streamovacího serveru či naší CDN dle typu vaší služby, což jsou neměnné hodnoty. Jako proměnné zadáte adresář a jméno požadovaného videa - obojí znáte od doby, kdy jste video nahráli a máte tedy uložené v DB.

b) přehrávač generovaný na naší straně: Zavoláte adresu alá http://jmenonasehoserverukdematevidea/playflash.php?ppname=vaseid-flash-vod1&file=jmenovideea.mp4&width=640&height=390&skin=bekle . Tuto stránku zobrazíte na svém webu pomocí iframe.

Mazání souborů:

Probíhá přes API.

02.11.2010

Komentáře k článku

Nový příspěvek Zobraz zkrácený výpis příspěvků
AccictKef
Datum: 03.10.2017 16:11
Autor: AccictKef
http://fjdhgksf76w444.com hi everyone
AccictKef
Datum: 28.09.2017 12:51
Autor: AccictKef
http://fjdhgksf76w444.com hi everyone