Jaký je rozdíl mezi kodeky h.264 a VC-1? - StreamHosting.cz

Polski   Česky   English
Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi kodeky h.264 a VC-1?

Mezi odborníky neexistuje ani přibližná shoda, který z nich je lepší pro streaming. Nedělejme však technické srovnání vlastností obou kodeků (takových textů je na internetu mnoho), ale podívejme se na praktické nasazení.

V současné době je VC-1 využíván pro streaming ve Windows Media Services a podporuje jej většina Windows Media Playerů (tzn. novější od verze 9), stejně jako linuxové i MACové implementace těchto přehrávačů (Flip4Mac). I Silverlight používá VC-1 jako základní kodek pro streaming.

Kodek H.264 podporuje Adobe Flash Media Server počínaje verzí 3 a klientská verze Adobe Flash 9.

Často se uvádí, že H.264 (konkrétně MPEG-4 Part 10 - MPEG-4 AVC profile) je opravdový standard  narozdíl od uzavřeného VC-1. K tomu je dobré dodat, že většina výrobců softwaru a hardwaru používá upravený H.264 formát a tedy bohužel ani zde nepanuje 100% kompatibilita.

IIS7 Smooth Streaming ve spolupráci se Silverlightem 3 také podporuje přehrávání live i on-demand videí ve formátu H.264, nicméně s opět trochu upraveným formátem.

Obojí má tedy své pro a proti, fanoušky i odpůrce.

A naše stanoviskor?
Pro streaming hlasujeme spíše pro použití h264.

Máte jiný názor?

10.03.2009

Komentáře k článku

Nový příspěvek Zobraz zkrácený výpis příspěvků
Aitegiargyseaw
Datum: 01.06.2018 01:04
Autor: Aitegiargyseaw
Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-feminin-avis-lille/
chaba
Datum: 27.10.2015 02:13
Autor: chaba
GOy3SK http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com