Když nejde přehrát flashové video - je zablokováno na firewallu - StreamHosting.cz

Polski   Česky   English
Časté dotazy

Když nejde přehrát flashové video - je zablokováno na firewallu

Když se správce sítě rozhodne video blokovat, zde je několik možností jak to obejít :o)

Celá problematika není zcela jednoduchá, nicméně v zásadě existují tři možnosti jak blokaci obejít. Ne všechny však pro vás mohou být použitelné.

  1. Je blokován port 1935 (standardní port pro RTMP streaming flashe) - řešením je v přehrávači změnit port na 443, který naše flashové servery také podporují a který zároveň obvykle není blokován.

  2. Blokace je prováděna inteligentním firewallem, který analyzuje tok dat - v takovém případě pouhá změna portu zpravidla nepomůže. Toto lze obejít použitím protokolu RTMPT. Zprovoznění tohoto protokolu provádíme na vyžádání a u služeb většho rozsahu může být zpoplatněna (vzhledem k vyšší zátěži našich serverů).

  3. Video nebude streamované pomocí standardního RTMP, ale je poskytované pomocí tzv. http streamingu (někdy také nazýváno pseudostreaming). Video je pak poskytované http protokolem na portu 80, tzn. stejným způsobem jako např. obrázky v internetových stránkách či internetové stránky samotné. Pokud je tedy povolený internet (a nejsou explicitně blokovány IP adresy našich serverů) je v podstatě jisté, že se video podaří přehrát.
22.09.2010

Komentáře k článku

Nový příspěvek Zobraz zkrácený výpis příspěvků
Sposob pripojenia
Datum: 05.10.2010 09:19
Autor: Juraj
Je mi divne preco ostatne sluzby pouzivaju asi nestandardny port pre flash lebo dokazu pracovat aj cez proxy server