Streaming na technologii Silverlight - StreamHosting.cz

Polski   Česky   English
Časté dotazy

Streaming na technologii Silverlight

Popis výhod streamingu na technologii Silverlight

Technologie Silverlightu nabízí podobné funkce jako konkurenční Flash, z pohledu Microsoftích technologií se na Silverlight dá nahlížet jako nástupce Windows Media Playereru.

Implementace Windows Media Playeru v oknech prohlížečů je bezproblémová pouze na platformě Windows. Na jiných operačních systémech a dokonce i v samotných Windows v různých prohlížečích dochází často k problémům.

Silverlight tento problém řeší a na všech platformách je nyní streaming bezproblémový a navíc pro uživateli (divákovi) nabízí větší komfort.

Z pohledu streamování nabízí Silverlight mnoho nových funkcí, nicméně kompatibilita se soubory vytvořenými pro Windows Media Player zůstála zachována – lze tedy streamovat i WMV soubory z původních video archivů.

Mezi zajímavé funkce z pohledu streamingu patří:

  • běh na všech běžných operačních systémech (Windows, Mac i Linux) a prohlížečích
  • podpora tzv. Smooth Streamingu - tzv. adaptivní streaming, přehrávač sám bez zásahu uživatele v závislosti na aktuální rychlosti připojení k internetu a zatížení procesoru divákova počítače přizpůsobuje kvalitu streamovaného videa tak, aby nedocházelo k zasekávání videa a zároveň aby bylo video co možná nejkvalitnější.
  • podpora HD rozlišení
  • využívá HW akceleraci pro přehrávaní videa, přehrávání tak méně zatěžuje procesor počítače
  • podpora kodeku VC-1 (formát .wmv) i H.264 (formát .mp4)

Poznámka: na linuxu se vývoji Silverlightu nevěnuje přímo Microsoft, ale společnost Novell s podporou Microsoftu. Silverlight pro Linux se jmenuje Moonlight a naleznete jej na http://mono-project.com/Moonlight. Aktualizace Moonlightu vychází vždy s cca několikaměsíčním zpožděním oproti Silverlightu pro Windows a Mac.

10.03.2009

Komentáře k článku

Nový příspěvek Zobraz zkrácený výpis příspěvků
Mark
Datum: 04.02.2016 10:27
Autor: Mark
9XcXFd http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
Bradley
Datum: 23.10.2015 12:18
Autor: Bradley
QOYGIp http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com