Privátní přímý přenos z jednoho místa na více lokalit - StreamHosting.cz

Polski   Česky   English
Případové studie

Privátní přímý přenos z jednoho místa na více lokalit

Někdy existuje jediné místo na zemi, odkud je třeba přenášet dění živě do dalších míst a zároveň tento přímý přenos musí zůstat neveřejný. Může to být přímý přenos prezidenta firmy do všech poboček na světě nebo třeba slavnostní vyhlášení soutěže a přenos do členských klubů.

Akci tohoto charakteru jsme realizovali společně s našimi produkčními partnery pro Bonver Group Czech Republic.

Cíl:

Několika kamerami snímat slavnostní večer a vyhlášení soutěže Gongmánie 2009 v České Lípě a zajistit přímý přenos na LCD televize do vybraných klubů Bonver (Most, Liberec, Harrachov, Teplice, Chomutov).

Použité řešení:

Společnost WIA, jeden z našich partnerů, zajistila produkční část v České Lípě. Na místě byly dvě kamery, střižna a počítač s Windows Media Encodérem. Zvuk byl přebírán z výstupu místního zvukového mixu. Kamery měly dostatečně dlouhé kabely, aby se mohly ze sálu pohybovat až ven a snímat příjezd limuzíny s výhercem a Jiřím Kornem.

Windows Media Encodér předával video v několika kvalitách na naše streamovací servery, s využitím služby StreamLive 200.

Pro jednotlivé kluby (které měly různě rychlé internetové připojení) jsme připravili jedinou internetovou stránku, na kterou jsme umístili pro každou kvalitu videa jeden přehrávač. V každém klubu si tak mohli vybrat, v jaké kvalitě budou video sledovat na místních LCD televizích. (Pokud bychom chtěli spoléhat na technologie, mohli bychom použít Flash či Silverlight s automatickou detekcí kvality internetového připojení v každém klubu).

 

Máte zájem o podobné řešení?

Chcete závaznou kalkulaci či odpověď na vaše dotazy? Neváhejte nás kontaktovat.

27.02.2010

Fórum

Přidat příspěvěk do kategorie: Privátní přímý přenos z jednoho místa na více lokalit